Uxía Martínez Moral e Luis Fernández Labarta Campións do LXXX Campionato Galego Absoluto - X Memorial Antonio Santorio.
CC Mercantil e Industrial de Vigo - 19 ao 28 de xullo de 2019
LXXX Cto. Gallego de Tenis - X Memorial Antonio Santorio, Gallego Benjamín e a 5a rolda Babolat
Uxía Martínez Moral e Luis Fernández Labarta Campións do LXXX Campionato Galego Absoluto - X Memorial Antonio Santorio.
Luís Fernández Labarta Conseguiu proclamarse Campión Galego Absoluto, despois de acceder á mesa final cunha praza de invitación (WC).
Na primeira rolda, xa demostrou que estaba preparado para calquera cousa ao vencer á cabeza de serie número 2 Rodrigo Figueroa, pero o seu camiño cara á final estivo cheo de xogadores de primeiro nivel como Juan García Burgos, Manuel Santomé, o prometedor 17- David Cao, con quen protagonizou un vibrante partido en semifinais, e finalmente na final contra o gran Rafael Izquierdo que tamén tivo un gran torneo con partidos moi duros en oitavos de final contra Simón Arca e ¼ final contra Tomás Curras.
A final foi moi disputada, decidíndose o partido nun tie break plagado de incidentes nos que o fisioterapeuta atendeu aos dous xogadores que acusaron o esforzo de toda a semana e a propia final. O resultado final foi o 6/3 7/6 para un emocionado e satisfeito Luis.
uxia martinez Na categoría feminina fixo o propio, pero neste caso Uxía comezou como favorita desde que era a número 1 da táboa xunto con Carla del Barrio que comezou como a número 2 da táboa, as dúas xogadoras do mesmo ano, estiveron protagonizando en partidos grandes dende pequenos final. Nesta ocasión, unha Uxía moi concentrada e convencida conseguiu devolver o xogo ao seu territorio e, tras un primeiro set máis disputado (6/4), no segundo set Uxía conseguiu rápidamente un descanso e pechou unha gran final con 6 / 1. Ambos xogadores emocionados na entrega de premios agradeceron a todos os que o rodearon o apoio recibido durante tantos anos de traballo e ambos comparten o futuro porque decidiron estudar nunha universidade dos Estados Unidos á que teñen acceso a un deporte de tenis bolsa para seguir combinando deportes e estudos. Dende a Federación desexámoslle moita sorte nesta nova etapa.
Na entrega de premios tivemos o pracer de telo D. Jose Ramón Lete Lasa (Secretaria Xeral para o Deporte da Xunta de Galicia), Dona María José Caride (Concelleira de Urbanismo e Tenente de Alcalde do Concello de Vigo), D. Daniel Benavides (Xefe do sports service of the province of Pontevedra da Xunta de Galicia), Dona Emilia Fernández (Viúva de D. Antonio Santorio), D. Daniel Viñas Meléndez (Presidente do Círculo Mercantil Cultural e Industrial de Vigo), e D. Jose Mosquera Casero (Presidente da Federación Galega de Tenis).
Dende a Federación agradecer ao Círculo Cultural Mercantil de Vigo as facilidades e o traslado das instalacións para organizar un evento que contou con 324 inscritos e no que se organizaron 20 cadros.
A continuación revisamos a lista de gañadores:
- LXXX Campionato Galego Absoluto - X Memorial Antonio Santorio
Categoría |
Finalista |
Campión |
Absoluto Masculino |
Rafael Izquierdo Luque |
Luís Fernández Labarta |
Absoluto Feminino |
Carla do barrio branco |
Uxía Martínez Moral |
Dobres Absoluto Masculino |
Daniel Otero Walters Rafael Izquierdo Luque |
Manuel Santome Sequeiros Simon Arca Costas |
Dobres Absoluto Feminino |
Eva Álvarez Sande Sara Martínez Sanmartín |
Carla do barrio branco Adriana Subías Botana |
- Campionato Galego Benxamín
Categoría |
Finalista |
Campión |
Benxamín Masculino |
Ramón Talín Maiz |
Gabriel Arambillet Martínez |
Benxamín Feminino |
Noa Pena Paz |
Emma Balina Rodríguez |
- 5a proba do circuíto Babolat
Categoría |
Finalista |
Campión |
Alevín masculino 3o |
Álvaro Medialdea Mozos |
Nicolas Santiago Blanco |
Alevín masculino 2o |
Daniel Sobrino Pérez |
Daniel Martínez Brown |
Alevín masculino 1o |
Miguel del Castillo Lampon |
Yeray Quián Darriba |
Alevín Feminino 2o |
Xiana López Lorenzo |
Victoria Lorenzo Alonso |
Alevín Feminino 1o |
Blanca Trillo Pita da Veiga |
Charlotte Magan Cascallar |
Infantil masculino 3o |
Daniel Martínez Brown |
Victor Medialdea Mozos |
Infantil masculino 2o |
David Noe Fidalgo Afonso |
Joel Almodóvar Hernández |
Infantil masculino 1o |
Pedro Domínguez Estevez |
Alejandro Vizoso Ansedes |
Cadete masculino 2o |
Paul Asper Lozano |
Pablo Alvear-Rey |
Cadete masculino 1o |
Noel Villarabide Varela |
Iago Domínguez Álvarez |
Cadete feminino 1o |
Paula Casares Abeijón |
Ana Nóvoa Sánchez |
Junior Masculino |
Rodrigo Pérez Crespo |
Joao Marques Pereira da Sousa |
Nas seguintes ligazóns podes consultar todos os resultados de todas as táboas do torneo:
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Comeza o CC Comercial e Industrial de Vigo LXXX Campionato Galego Absoluto X Memorial Antonio Santorio, Campionato Galego Benxamín e V Proba do Circuíto Babolat.
Agora podes consultar o MARCOS e ORDE DE XOGO do torneo en:
Moita sorte a todos os participantes.
Informarémosche de todas as novidades do torneo.
Crónica do 19 ao 21 de xullo
- Diego Rodríguez Pérez Grifo
- Manuel Fernández Guede
- Javier Pleguezuelos
- Kilian salgado
- Ricardo Blas
- Alexandre Rouco
- bernard lopez
- Jaime Muñoz
- Jorge Álvarez
- Andrés Pintos
- Anxo Tato
- Felipe Larino
Crónica 22 de xullo
Crónica 23 de xullo
Crónica 25 de xullo
Campión |