3ª Proba Galicia Head Tour

A terceira proba do Galicia Head Tour 2024 disputouse en 3 clubs: Squash Santiago, Recreo Cultural da Estrada e Club de Tenis El Rial e celebrouse do 12 de abril ao 19 de maio, tendo que aprazar unha fin de semana a finalización por as condicións meteorolóxicas sufridas na penúltima fin de semana do torneo.

Dende a Federación Galega de Tenis queremos valorar a colaboración dos clubs anfitrións: Squash Santiago, Club de Tenis El Rial e Club de Tenis Recreo Cultural da Estrada, así como o traballo de todo o equipo arbitral que fai posible desenvolver un torneo de esta magnitude, con 375 nenos e nenas, 10 categorías e 29 divisións.

E, por suposto, queremos agradecer ás familias a súa confianza e a participación de todos e cada un dos nenos e nenas, que viaxan dende toda Galicia para participar en cada evento e son os que fan grande este circuíto.

JUNIOR:

  • A final da primeira división masculina estivo dominada por Miguel Del Castillo, do Club Tenis Coruña, que derrotou a Pablo Gregores, do Club Tenis Tui por 6/3-6/1. Na primeira división feminina, partido moi igualado no que Sol Junquera, do Mercantil de Vigo, logrou vencer á xogadora do C. de Tenis Recreo Cultural da Estrada por 4/6-6/1-10/6.
  • Na segunda división masculina, o xogador do Club Tenis El Rial Daniel Agrelo venceu por 6/3-6/0 a Álvaro Medialdea do Club Tenis Pontevedra, mentres que Claudia O. Obama, do Club Tenis Pontevedra, venceu por Sofía Morales do Club Tenis Recreo Cultural 6/3-6/0.

CADETE:

  • Na primeira masculina enfrontáronse dous xogadores do Club Tenis Coruña e foi Pedro Antón o que venceu a Jacobo Gómez por 6/2-6/3.
  • Na primeira feminina vivimos outro enfrontamento de xogadoras do Tenis Coruña, sendo campioa Carlota Souto tras vencer a Ana Victoria Mella por 6/3-6/1
  • Na segunda masculina Ignacio Aranguren, do Sporting C. Casino Coruña, venceu a Daniel Bas, do Club Tenis Gondomar por 6/2-6/1 e na feminina Paula Álvarez do Club Tenis Pontevedra saíu campioa, sendo finalista Claudia Ceccardi, do CD Universidade de Vigo.
  • Na terceira división, Álvaro Medialdea, do CT Pontevedra, venceu a Alejandro Otero, do CT Recreo Cultural, por 6/0-6/2.

INFANTIL:

  • Na final de primeira masculina gañou Mateo Vallares, do Fluvial de Lugo, vencendo ao xogador do Mercantil de Vigo Yago Díaz por 6/4-6/2, mentres que, na final feminina, Amina Bekova (Coruña Independientes) impúxose a Cecilia Conde, do CT A Tobeira para 6/2-7/5.
  • Na segunda división, Alejandro Otero, do CT Recreo Cultural, venceu ao xogador do Club Tenis Pontevedra Alejandro Miranda por 6/3-6/2. Na proba feminina, Paula Rey, do CT El Rial, venceu a Elba de Prado, do Mercantil de Vigo, por 5/7-6/1-10/7.
  • Na terceira división feminina Irene Fandiño, do Sporting Club Casino Coruña, impúxose a Daniela Villanueva, do Club Tenis El Rial por 6/0-6/1. A terceira masculina dividiuse en 3 cadros, en 3ªA Mario Ferradas (Fluvial de Lugo) venceu a Bruno Muinelo (Escola de Tenis Marineda) por 6/2-6/2, en 3ªB Iago Domínguez (Ureca) gañou a Pablo Fajardo ( CT Recreo). Cultural) por 6/2-6/1 e en 3ªC Sergio Vázquez (Escola de Tenis Marineda) venceu a Mario Becerro (AD Val de Mahía) por 6/4-6/2.

ALEVÍN:

  • Na primeira final feminina, a xogadora do Mercantil de Vigo, Ariadna Pazos, venceu a Catalina Lariño, do CT Pontevedra por 7/5-6/4, mentres que na final masculina Manuel Zafra (Pontevedra Independientes) foi o campión e Hugo Nogueira, do Mercantil de Vigo, foi finalista.
  • Na segunda división, Guillermo Saint Marc, do C. Tenis Pontevedra, venceu na final a Marcos Viñas, do Mercantil de Vigo, por 6/1-6/1. Na segunda feminina Julieta Fandiño do Sporting Club Casino Coruña impúxose por 6/4-6/1 a Xiana Soutelo do Club Tenis Tui.
  • Na terceira final masculina, Fernando Otero do R. Aero Club de Santiago venceu ao xogador do Squash Santiago Djwazveda Mariño por 6/2-1/6-12/10.

BENXAMÍN:

  • Na primeira masculina A, Mateo Freijeiro do CT Coruña venceu por 4/0-4/2 a Marcos Viñas, do Mercantil de Vigo, mentres que no feminino enfrontáronse dúas xogadoras do Club Tenis Coruña, sendo campioa Antonella Gómez despois de vencer a Elena Escribano por 4/2-4/2.
  • Na primeira B David Rico, do Sp. C. Casino Coruña venceu a Samuel Sean Ryan do Club Tenis Negreira por 0/4-5/4(6)-10/8.
  • Na segunda división A masculina, Mateo González (Club Tenis Gondomar) venceu a Álex Santos (Aero Club Santiago) por 4/2-3/5-10/8. Na 2ªB Leo Riola (Just Al Revés Tennis School) venceu a Hugo Calvo (Squash Santiago) por 5/3-4/1 e na 2ªC Daniel Fernández (Club Tenis Nigrán) superou a Luis Martínez (Aero Club Santiago) por 5 /3-4/1.
  • Na segunda división feminina, Lola González (Escuela de Tenis Justo Al Revés) venceu a Julia Varela (Club Tenis El Rial) por 4/0-4/1.

Lista de campións/oas 3ª Proba Galicia Head Tour:

Proba infantil:

  • Campión Infantil 1ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Mateo Valares Otero
  • Campioa infantil 1ª categoría 3ª Proba GHT 2024 – Amina Bekova
  • Subcampión Infantil 1ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Yago Díaz Pérez
  • Subcampioa Infantil 1ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Cecilia Conde Franco
  • Campión Infantil 2ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Alejandro Otero Miguens
  • Campioa Infantil 2ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Paula Rey Rey
  • Subcampión Infantil 2ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Alejandro Miranda Barreiro
  • Subcampioa Infantil 2ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Elba De Prado Ons
  • Campión Infantil 3ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Mario Ferradas Pérez
  • Campioa Infantil 3ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Irene Fandiño García
  • Subcampión infantil 3ª categoría 3ª Proba GHT 2024 – Bruno Muinelo Jul
  • Subcampioa Infantil 3ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Daniela Villanueva Costa
  • Campión Infantil 3ªb Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Iago Domínguez Eiriz
  • Subcampión Infantil 3ªb Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Pablo Fajardo Aranda
  • Campión Infantil 3ªc Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Sergio Vázquez Mendaña
  • Subcampión Infantil 3ªc Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Mario Becerro Haro

Proba Junior

  • Campión Junior 1ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Miguel Del Castillo
  • Campioa Junior 1ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Sol Junquera Martínez
  • Subcampión Junior 1ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Pablo Gregores Vila
  • Subcampioa Junior 1ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Candela Fajardo Aranda
  • Campión Junior 2ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Dani Agrelo Villalba
  • Campioa Junior 2ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Claudia Oriana Obama Cordero
  • Subcampión Junior 2ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Álvaro Medialdea Mozos
  • Subcampioa Junior 2ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Sofía Morales Eiriz

Proba Alevín:

  • Campión Alevín 1ª Categoría 3º Proba GHT 2024 – Manuel Zafra Lorenzo
  • Campioa Alevín 1º Categoría 3´º Proba GHT 2024 – Ariadna Pazos Crespo
  • Subcampión Alevín 1ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Hugo Nogueira Rodríguez
  • Subcampioa Alevín 1ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Catalina Lariño Vidal
  • Campión Alevín 2ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Guillermo Saint-Marc Mieres
  • Campioa Alevín 2ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Julieta Fandiño García
  • Subcampión Alevín 2ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Marcos Viñas Fontán
  • Subcampioa Alevín 2ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Xiana Soutelo Fernández
  • Campión Alevín 3ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Fernando Santos Otero
  • Subcampión Alevín 3ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Djwazveda Mariño Tonet

Proba Cadete:

  • Campión Cadete 1ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Pedro Antón Ruibal
  • Campioa Cadete 1ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Carlota Souto Piñeiro
  • Subcampión Cadete 1ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Jacobo Gómez Pato
  • Subcampioa Cadete 1ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Ana Victoria Mella García
  • Campión Cadete 2ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Ignacio Aranguren Martínez
  • Campioa Cadete 2ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Paula Álvarez Domínguez
  • Subcampión Cadete 2ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Daniel Bas Gómez
  • Subcampioa Cadete 2ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Claudia Ceccardi Paz
  • Campión Cadete 3ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Álvaro Medialdea Mozos
  • Subcampión Cadete 3ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Alejandro Otero Miguens

Proba Benxamin:

  • Campión Benxamín 1ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Mateo Freijeiro Pedreira
  • Campioa Benxamín 1ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Antonella Gómez Comesaña
  • Subcampión Benxamín 1ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Marcos Viñas Fontán
  • Subcampión Benxamín 1ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Elena Escribano González
  • Campión Benxamín 1ªb Categoría 3ª Proba GHT 2024 – David Rico Bernat
  • Campioa Benxamín 2ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Lola González Miguelez
  • Subcampión Benxamín 1ªB Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Samuel Seán Ryan
  • Subcampioa Benxamín 2ª Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Julia Varela Vieites
  • Campión Benxamín 2ªA Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Mateo González Losada
  • Subcampión Benxamín 2ªA Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Alex Santos Otero
  • Campión Benxamín 2ªb Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Leo Riola Fraga
  • Subcampión Benxamín 2ªb Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Hugo Calvo García
  • Campión Benxamín 2ªc Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Daniel Fernández Segovia
  • Subcampión Benxamín 2ªc Categoría 3ª Proba GHT 2024 – Luis Martínez Hevia

Fotos dos xogadores/as alevíns:

Fotos dos xogadores/as infantís:

Fotos dos xogadores/as cadete:

Fotos xogadores/as junior:

Fotos dos xogadores/as Benxamín:

Importante: Para publicar as fotos necesitamos a vosa autorización. Se aínda non a enviaches podes descargala aquí e enviala a info@fgtenis.net

Comparte