Máster Galego Absoluto e Máster do Circuíto Galicia Head Tour 2022

A Federación Galega de Tenis organizou do 2 ao 11 de decembro o Máster Galego Absoluto e o Máster Galicia Head Tour no Círculo Cultural Mercantil e Industrial de Vigo..

O mellor tenis galego de todas as categorías déronse cita en Vigo para celebrar este máster, con 16 equipos en categoría absoluta e cos 8 xogadores que máis puntos Head conseguiron ao longo do Circuíto Galicia Head Tour.

O pasado día 11 celebraronse as finais e a entrega dos trofeos, coa presenza de Pepe Mosquera, presidente da Federación Galega de Tenis, e Daniel Viñas, presidente do CC. Mercantil e Industrial de Vigo.

Dende a Federación Galega de Tenis queremos agradecer a todos os participantes do máster, así como a todos os nenos e nenas que participaron ao longo do circuíto Galicia Head Tour, no que se rexistraron un total de 1650 inscricións.
Estendemos agradecemos aos 10 clubs que acolleron probas de circuíto:
En Lugo: Polideportivo D10 e Club de Tenis As Termas.
En Ferrol: Círculo Mercantil e Industrial Club de Campo de Ferrol e Club de Tenis Casino Ferrolano.
En Pontevedra: Casino Mercantil e Industrial de Pontevedra e Club de Tenis El Rial.
Na Coruña: Real Club de Tenis Coruña e Sporting Club Casino Coruña.
En Ourense: Club de Tenis Santo Domingo.
En Vigo: Círculo Cultural Mercantil e Industrial de Vigo.

Parabéns a todos os finalistas e campións do máster!

Cadro de honra

Campións e Campioas Máster Absoluto:

  • Campión Master Absoluto: David Cao Pardal
  • Subcampión do Master Absoluto: Dani García Suarez
  • Campioa Master Absoluto: Clara Arambillet Martínez
  • Subcampiona do Master Absoluto: Blanca Trillo Pita

Campións e Campioas Master GHT:

  • Campión Master Junior GHT: Yeray Quian Darriba
  • Subcampión Master GHT Junior: Pablo Rodríguez González
  • Campioa Junior GHT Master: Blanca Trillo Pita
  • Subcampioa Master Junior GHT: Alejandra Vázquez Carracedo
  • Campión Master Junior GHT: Mateo Valares Otero
  • Subcampión Master GHT Junior: Pablo Somoza Remeseiro
  • Campioa Master Junior GHT: Elisabeta Garrote Hevia
  • Subcampioa Máster GHT Alevín: Ana Victoria Mella García
  • Campión Máster GHT Cadete: Izan Díaz Estévez
  • Subcampión Master Cadete GHT: Miguel del Castillo
  • Campioa Master Cadete GHT: Emma Baliña Rodríguez
  • Subcampioa Master Cadete GHT: Candela Fajardo Aranda
  • Campión Master Infantil GHT: Enzo Cota Vavrina
  • Subcampión Master GHT Junior: Gonzalo González Fernández
  • Campioa Máster Infantil GHT: Emma Baliña Rodríguez
  • Subcampioa Master GHT Junior: Carlota Souto Piñeiro

Campións e Campioas Benxamíns:

  • Campión Benxamín: Manuel Zafra Lorenzo
  • Subcampión Benxamín: Santiago Moreira Rodríguez
  • Campioa Benxamín: Iria Barreiro Navarro
  • Subcampioa benxamín: Catalina Lariño
  • Benxamín 2ª Campión: Alejandro Parada Vigo
  • Subcampión Benxamín 2ª: Alex Febreiro Guzmán
  • Benxamín 3ª Campión: Diego Nogueira Lama
  • Benxamín 3ª subcampión: Diego Becerra Feteira
Master Galego Absoluto
  • Campión Master Absoluto: David Cao Pardal

  • Subcampión do Master Absoluto: Dani García Suarez

  • David Cao Pardal, Marco Casal, Dani García Suárez

  • David Cao Pardal, Dani García Suárez

  • Campioa Master Absoluto: Clara Arambillet Martínez

  • Subcampiona do Master Absoluto: Blanca Trillo Pita

Master GHT
  • Campión Master Junior GHT: Yeray Quian Darriba

  • Subcampión Master GHT Junior: Pablo Rodríguez González

  • Campioa Junior GHT Master: Blanca Trillo Pita

  • Subcampioa Master Junior GHT: Alejandra Vázquez Carracedo

  • Campión Master Junior GHT: Mateo Valares Otero

  • Subcampión Master GHT Junior: Pablo Somoza Remeseiro

  • Mateo Valares Otero, Pablo Somoza Remeseiro

  • Campioa Master Junior GHT: Elisabeta Garrote Hevia

  • Subcampioa Máster GHT Alevín: Ana Victoria Mella García

  • Campión Máster GHT Cadete: Izan Díaz Estévez

  • Subcampión Master Cadete GHT: Miguel del Castillo

  • Campioa Master Cadete GHT: Emma Baliña Rodríguez

  • Subcampioa Master Cadete GHT: Candela Fajardo Aranda

  • Campión Master Infantil GHT: Enzo Cota Vavrina

  • Subcampión Master GHT Junior: Gonzalo González Fernández

  • Enzo Cota Vavrina, Gonzalo González Fernández

  • Campioa Máster Infantil GHT: Emma Baliña Rodríguez

  • Subcampioa Master GHT Junior: Carlota Souto Piñeiro

  • Emma Baliña Rodríguez, Carlota Souto Piñeiro

  • Campión Benxamín: Manuel Zafra Lorenzo

  • Subcampión Benxamín: Santiago Moreira Rodríguez

  • Campioa Benxamín: Iria Barreiro Navarro

  • Subcampioa benxamín: Catalina Lariño

  • Iria Barreiro Navarro, Catalina Lariño

  • Iria Barreiro Navarro, Marco Casal, Catalina Lariño

  • Benxamín 2ª Campión: Alejandro Parada Vigo

  • Subcampión Benxamín 2ª: Alex Febreiro Guzmán

  • Alejandro Parada Vigo, Alex Febreiro Guzman, Marco Casal

  • Alejandro Parada Vigo, Alex Febreiro Guzman

  • Benxamín 3ª Campión: Diego Nogueira Lama

  • Benxamín 3ª subcampión: Diego Becerra Feteira

  • Diego Nogueira Lama, Diego Becerra Feteira