Máster Galego Absoluto e Máster do Circuíto Galicia Head Tour 2023
Do 24 de novembro ao 3 de decembro celebrouse nas instalacións do Club de Tenis Real Coruña o Master Galego Absoluto, o Máster do Galicia Head Tour, complementado co Torneo Head Categoría Benxamín.
En categoría absoluta reuníronse os 16 xogadores coa mellor clasificación galega e nas categorías alevín, infantil, cadete e júnior, os 8 xogadores que máis puntos Head acadaron ao longo do circuíto Galicia Head Tour que se celebrou en 2023. .
Master Galego Absoluto:
Na final do mastre galego masculino, o cabeza de serie número 1, Iago Domínguez, do Club Tenis Pontevedra, enfrontouse ao xogador do R. Club de Tenis Coruña David Cao. Domínguez levouse a vitoria no master tras gañar 4/6-6/0-12/10.
Na final feminina, a viguesa Aranai Martínez venceu á cabeza de serie número 2, Blanca Trillo, do R. Club de Tenis Coruña por 6/2-6/2.
Master Galicia Head Tour:
- Junior Masculino: Diego Tarazona, do Club de Campo Ferrol, venceu a Miguel del Castillo, do R. Club de Tenis Coruña por 5/7 – 6/0 – 10/5.
- Júnior Feminino: Candela Fajardo, do RC da Estrada, venceu a Sira Fernández, do Club de Tenis El Rial por 6/3-6/3.
- Cadete Masculino: Pablo López, do RC da Estrada venceu a Alejandro Reboredo, do CT El Rial por 6/2-6/2.
- Cadete Feminino: Candela Fajardo, do RC da Estrada gañou a Carlota Souto, do RC de Tenis Coruña por 6/4-6/2.
- Infantil masculino: Jacobo Gómez, do RC Tenis Coruña, logrou a vitoria ante o seu compañeiro de club, Jorge Álvarez, por 6/2-6/1.
- Infantil Feminino: Noa Pena, do RC Tenis Coruña, venceu a Sofía Villa, do CT Codesal por 6/1-7/6(4).
- Alevín Masculino: Leo Sánchez, do Sp. Club Casino Coruña, venceu a Levi Domínguez, do CT Codesal por 7/6(5)-6/4.
- Alevín feminino: Maire Grace Ryan, do RC Tenis Coruña, venceu a Lucía Couso, do CT El Rial por 6/0-6/1.
Torneo Head Benxamín:
- Benxamín Masculino Primeira: Daniel Costa, do CC Mercantil e Ind. de Vigo venceu a Mateo Freijeiro, do RC Tenis Coruña por 4/1-4/0.
- Benxamín Feminino Primeira: Carla Viñas, do CC Mercantil e Ind. de Vigo venceu a Leire Vázquez, do Club Padel Prix Ourense por 4/0-4/1.
- Benxamín Masculino Primeira B: Guillermo Otero, do RC Tenis Coruña, venceu a Marcos Viñas, do CC Mercantil e Ind. de Vigo por 4/2-4/0.
- Benxamín Femenino Primeira B: Paula Seoane, do RC de Tenis Coruña, venceu á súa compañeira de club, Nora Santos, por 4/1-4/2.
- Segundo Benxamín Masculino: o santiagués Samuel Sean Ryan venceu a Adrián Pancorbo, do Sp. Club Casino Coruña por 4/1-4/0
- Segunda masculina Benxamín B: Mateo Juane, do Sp. Club Casino Coruña venceu ao seu compañeiro Martín Suárez por 4/1-4/5(5)-10/7
Dende a Federación Galega de Tenis queremos agradecer a todos os nenos e nenas que participaron no Circuito Galicia Head Tour ao longo deste ano 2023. Un circuíto que contou con 1.620 inscricións nas súas diferentes probas celebradas en: CCD Sanxenxo, CD D10 e CT As Termas, R.C. De A Estrada e R. AeroClub de Santiago, CC Mercantil e Ind. de Vigo, Club Santo Domingo e Padel Prix La Finca Ourense, e R. Club de Tenis Coruña.
Parabéns a todos os finalistas e campións do máster!
Cadro de honra
Campións e Campioas Máster Absoluto:
- Campión Master Absoluto: Iago Domínguez Álvarez
- Subcampión Master Absoluto: David Cao Pardal
- Campión Master Absoluto: Aranai Martínez Quintana
- Subcampión Master Absoluto: Blanca Trillo Pita da Veiga
Campións e Campioas Master GHT:
- Campión Master Alevín GHT: Leo Sánchez Pérez
- Subcampión Master Alevín GHT: Leví Domínguez Olivares
- Campioa Master Alevín GHT: Màire Grace Ryan Pías
- Subcampioa Master Alevín GHT: Lucía Couso Fernández
- Campión Master Infantil GHT: Jacobo Gómez Pato
- Subcampión Máster Infantil GHT: Jorge Álvarez Mosteiro
- Campioa Master Infantil GHT: Noa Pena Paz
- Subcampioa Master Infantil GHT: Sofía Villa Bento
- Campión Master Cadete GHT: Pablo López Sánchez
- Subcampión Master Cadete GHT: Alejandro Reboredo Orge
- Campioa Master Cadete GHT: Candela Fajardo Aranda
- Subcampioa Master Cadete GHT: Carlota Souto Piñeiro
- Campión Master Junior GHT: Diego Tarazona Ochoa
- Subcampión Master Junior GHT: Miguel del Castillo Lampon
- Campioa Master Junior GHT: Candela Fajardo Aranda
- Subcampioa Master Junior GHT: Sira Fernández Martis
Campións e Campioas Benxamíns:
- Campión Benxamin 1ª: Daniel Costa Sestelo
- Subcampión Benxamin 1ª: Mateo Freijeiro Pedreira
- Campioa Benxamin 1ª: Carla Viñas Fontan
- Subcampioa Benxamin 1ª: Leire Vazquez Rodicio
- Campión Benxamin 2ª: Samuel Seán Ryan Pías
- Subcampión Benxamin 2ª: Adrián Pancorbo Hualda
- Campión Benxamin 1ªB: Guillermo Otero Seijo
- Subcampión Benxamin 1ª: Marcos Viñas Fontal
- Campioa Benxamin 1ªB: Paula Seoane Pereira
- Subcampioa Benxamin 1ªB: Nora Santos Suárez
- Campión Benxamín 2ªB: Mateo Juane Fernández
- Subcampión Benxamín 2ªB: Martín Suarez Muñoz