5a Proba do Galicia Head Tour

Rematou a 5" proba do Galicia Head Tour no Club de Tenis Santo Domingo (Ourense).

Crónica:

Do 2 ao 25 ​​de setembro celebrouse nas instalacións do Club de Tenis Santo Domingo a quinta e última proba do circuíto Galicia Head Tour, onde ademais de poñer en xogo os títulos das distintas categorías, moitos xogadores buscaban os puntos que lles darían acceso ao master Head, onde participarán os 8 xogadores que máis puntos acadaron en cada categoría.

Listado de campeones/ioas.

Alevín masculino:

  • Campión: Mateo Valares Otero
  • Finalista: Pablo Somoza Remeseiro

Alevín feminino:

  • Campioa: Ana Victoria Mella García
  • Finalista: Blanca Talín Maíz

Alevín Masculino Segunda:

  • Campión: Martín Riveiro Bermúdez
  • Finalista: Romeo Robleda Leiro

Alevín Feminino Segunda:

  • Campioa: Catalina Lariño Vidal
  • Finalista: Carla Viñas Fontán

Infantil Masculino:

  • Campión: Gonzalo González Fernández
  • Finalista: Martín Fernández Cores

Infantil Feminino:

  • Campioa: Emma Baliña Rodríguez
  • Finalista: Carlota Souto Piñeiro

Infantil Masculino Segunda:

  • Campión: Daniel Martinez Barreiro
  • Finalista: Vinicius Costa Sestelo

Cadete Masculino:

  • Campión: Yeray Quián Darriba
  • Finalista: Hugo Alvarez Gonzalez

Cadete feminino:

  • Campioa: Emma Baliña Rodríguez
  • Finalista: Candela Fajardo Aranda

Cadete Masculino Segunda:

  • Campión: Daniel Sobrino Pérez
  • Finalista: Brais Rodríguez Álvarez

Junior Masculino:

  • Campión: Yeray Quian Darriba
  • Finalista: Jorge Álvarez Mosteiro

Junior Feminino:

  • Campioa: Lara Amoeiro Santana
  • Finalista: Candela Fajardo Aranda

Benxamín masculino:

  • Campión: Manuel Zafra Lorenzo
  • Finalista: Alejandro Parada Vigo

Benxamín Masculino Segunda:

  • Campión: Iván Benaches Tarrío
  • Finalista: Alejandro Soneira Boo

Na entrega de trofeos estiveron presentes:
– Luis González (Presidente do C.T. Santo Domingo), Javier de la Torre (Director do C.T. Santo Domingo e da Federación Galega de Tenis), Richard Álvarez (Director Deportivo do C.T. Santo Domingo) e Carlos Coira (Xuíz Árbitro e Coordinador do Galicia Head Tour) .

O colofón do circuíto galego será en decembro, no Círculo Mercantil e Industrial de Vigo, coa celebración do Master Head, na que se darán cita as mellores raquetas do circuíto. En próximas datas publicaranse as listas de clasificados e as bases do torneo.

  • Campioa Alevín Feminino Ana Victoria Mella García – Finalista Alevín Feminino Blanca Talín Maíz

  • Campioa Alevín Feminino Ana Victoria Mella García

  • Cadete Femenino Campioa Emma Baliña Rodríguez -Finalista Cadete Femenino Candela Fajardo Aranda 2

  • Cadete Femenino Campioa Emma Baliña Rodríguez -Finalista Cadete Femenino Candela Fajardo Aranda 2

  • Campioa Cadete Femenino Emma Baliña Rodríguez

  • Campioa Infantil Feminino Emma Baliña Rodríguez – Finalista Infantil Feminino Carlota Souto Piñeiro

  • Campioa Junior Feminino Lara Amoeiro Santana – Finalista Junior Feminino Candela Fajardo Aranda

  • Campioa Junior Feminino Lara Amoeiro Santana

  • Campión Junior Masculino Mateo Valares Otero – Finalista Junior Masculino Pablo Somoza Remeseiro

  • Campión Junior Masculino Mateo Valares Otero

  • Campión Benxamín Masculino Manuel Zafra Lorenzo

  • Segundo Campión Cadete Masculino Daniel Sobrino Pérez

  • Campión Cadete Masculino Yeray Quián Darriba – Finalista Cadete Masculino Hugo Álvarez González

  • Yeray Quián Darriba Campión Cadete Masculino

  • Campión Infantil Masculino Gonzalo González Fernández – Finalista Infantil Masculino Martín Fernández Cores

  • Campión Infantil Masculino Gonzalo González Fernández

  • Campión Junior Masculino Yeray Quian Darriba- Finalista Junior Masculino Jorge Álvarez Mosteiro

  • Campión junior masculino Yeray Quian Darriba

  • Carlos Peco, Fariñas, Richard e Carlos Coira

  • Finalista Junior Feminino Segunda Carla Viñas Fontán

  • Finalista Alevín Masculino Pablo Somoza Remeseiro

  • Finalista Benxamín Masculino Alejandro Parada Vigo

  • Finalista Cadete Feminino Candela Fajardo Aranda

  • Finalista Cadete Masculino Hugo Álvarez González

  • Finalista Infantil Feminino Carlota Souto Piñeiro

  • Infantil masculino Finalista Martín Fernández Cores

  • Junior Masculino Finalista Jorge Álvarez Mosteiro

  • Richard Alvarez, Coira e Fariñas

Importante:

Non esquezas que para que poidamos publicar as túas fotos no noso sitio web e nas redes sociais, debes enviarnos o documento de “autorización de uso de fotografías” correctamente cuberto:

Podes enviarnos por correo electrónico a info@fgtenis.net ou por whatsapp ao número 667688431.