Remata a 5ª Proba Circuito Babolat Alevín, Infantil, Cadete e Júnior

Xa temos a listaxe de gañadores e finalistas de todas as categorías


Circuito Rexional Xuvenil  Babolat 2019
Lugar: Sp. Club Casino Coruña
Fecha: 24 ao 31 de agosto
 
O Circuíto Rexional Xuvenil  Babolat 2019 puxo o broche final ás súas 6 probas co torneo celebrado a semana pasada no Sporting Club Casino da Coruña.
 
Un total de 216 xogadores e xogadoras de toda a xeografía galega participaron nos 17 cadros que se realizaron no torneo.
 
Ao longo de toda a semana puidemos gozar de emocionantes partidos en todas as roldas, tendo o seu punto álxido nas finais disputadas o sábado pola mañá.
 
Ao termo destas finais procedeuse á entrega de trofeos, estando presentes: Juan José Medín como presidente do Sp. Club Casino da Coruña, Gabriel Fernández como vicepresidente da Federación Galega de Tenis, Juan Pardo como director do torneo e Carlos Coira como xuíz árbitro e coordinador do circuíto.
 
Neste torneo sumábanse os últimos puntos, que, sumados á clasificación do circuíto, daban acceso ao Máster  Babolat aos cos 8 xogadores de cada categoría con maior puntuación ao longo do circuíto. O máster celebrarase esta semana en Lugo, no Centro Deportivo D10 e Club de Tenis  As Termas 
 
 
 
CADRO DE HONRA SEXTA PROBA CIRCUITO  BABOLAT –  SP. CLUB CASINO A CORUÑA:
 

BENJAMÍN MASCULINO

 Campión: Gabriel Arambillet

-          Finalista: Ramón Talín

 

BENJAMÍN FEMENINO

-          Campioa: Noa Pena

-          Finalista: Ariadna Gómez

 

ALEVÍN MASCULINO PRIMERA

-          Campión: Lucas Maceiras

-          Finalista: Andrés Pereiro

 

ALEVÍN FEMININO PRIMERA

-          Campioa: Clara Arambillet

-          Finalista: Carlota Magán

 

INFANTIL MASCULINO PRIMERA

-          Campión: Alejandro Vizoso

-          Finalista: Saúl Berdullas

 

INFANTIL FEMININO PRIMERA

-          Campioa: Lara Amoeiro

-          Finalista: Carlota Cota

 

CADETE MASCULINO PRIMERA

-          Campión: Manuel Fernández

-          Finalista: Noel Villarabide

 

CADETE FEMININO PRIMERA

-          Campioa: Lucía del Valle

-          Finalista: Lara Amoeiro

 

JUNIOR MASCULINO

-          Campión: Noel Villarabide

-          Finalista: Diego Rodríguez

 

JUNIOR FEMININO

-          Campioa: Marina de Diego

-          Finalista: Lucía Martínez-Reboredo

 

ALEVÍN MASCULINO SEGUNDA

-          Campión: Gabriel Arambillet

-          Finalista: Álex Candamio

 

ALEVÍN MASCULINO TERCERA

-          Campión: Christian Cortázar

-          Finalista: Alejandro Vázquez

 

ALEVÍN FEMININO SEGUNDA

-          Campioa: Ariadna Lucio

-          Finalista: Carlota Souto

 

INFANTIL MASCULINO SEGUNDA

-          Campión: Ricardo da Pedreira

-          Finalista: Flavio Limia

 

INFANTIL FEMINO SEGUNDA

 Campioa: Aurora F. Recamán

-          Finalista: Alba Seijo

 

CADETE MASCULINO SEGUNDA

-          Campión: Óscar Crespo

-          Finalista: Ignacio Louro

 

CADETE MASCULINO TERCERA

-          Campión: Alejandro Dafonte

-          Finalista: Gonzalo Martín

 

 
Pode consultar máis información sobre o torneo na web www.ibertenis.com
 
Cadros Circuito Babolat
 

 

Visita nuestra: Galería de imágenes
 
 
 
 
 
 
Informarémosvos dos xogadores que conseguiron a praza no Master
 
Consulta a clasificación Babolat